Program

13 Sunday

3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Showing 1 to 42 from 42 matches.


Matadero

Matadero

New Auteurs

Screenings

FRI11  SAT12  SUN13 

Santiago Fillol

No Bears

No Bears

Auteurs

Screenings

FRI11  SAT12  SUN13 

Jafar Panahi

Incroyable Mais Vrai

Incroyable Mais Vrai

Incredible But True

Midnight Screamings

Screenings

FRI11  SAT12  SUN13 

Quentin Dupieux

Los enredos de Wanda

Los enredos de Wanda

A Fish Called Wanda

Generation VHS Presents: Immortal British Comedies

Screenings

MON7  SAT12  SUN13 

Charles Crichton

John Cleese

Tres hermanos

Tres hermanos

Three Brothers

International Competition

Screenings

FRI4  SAT5  SUN13 

Francisco J. Paparella

Lobo e Cao

Lobo e Cao

Wolf and Dog

International Competition

Screenings

SUN6  MON7  SUN13 

Claudia Varejão

Los de abajo

Los de abajo

The Ones from Below

International Competition

Screenings

MON7  TUE8  SUN13 

Alejandro Quiroga

Mato seco em chamas

Mato seco em chamas

Dry Ground Burning

Latin American Competition

Screenings

SUN6  MON7  SUN13 

Joana Pimenta

Adirley Queirós

Luminum

Luminum

Argentine Competition

Screenings

TUE8  WED9  SUN13 

Maximiliano Schonfeld

Las habitaciones vacías

Las habitaciones vacías

The Empty Rooms

Argentine Short Films Competition

Screenings

FRI11  SAT12  SUN13 

Julia Pesce

Tres cinematecas

Tres cinematecas

Three Cinematheques

Argentine Short Films Competition

Screenings

FRI11  SAT12  SUN13 

Nicolás Suárez

Las arañas

Las arañas

The Spiders

Argentine Short Films Competition

Screenings

FRI11  SAT12  SUN13 

Sol Giancaspro

El rostro de la medusa

El rostro de la medusa

The Face of the Jellyfish

International Competition

Screenings

SAT5  SUN6  SUN13 

Melisa Liebenthal

Saudade fez morada aqui dentro

Saudade fez morada aqui dentro

Bittersweet Rain

International Competition

Screenings

TUE8  WED9  SUN13 

Haroldo Borges

Hace mucho que no duermo

Hace mucho que no duermo

Long Time No Sleep

Argentine Competition

Screenings

SAT5  SUN6  SUN13 

Agustín Godoy

Carne de Dios

Carne de Dios

Flesh of God

Argentine Short Films Competition

Screenings

FRI11  SAT12  SUN13 

Patricio Plaza

Náufrago

Náufrago

Argentine Competition

Screenings

TUE8  WED9  SUN13 

Martín Farina

Willy Villalobos

Sobre las nubes

Sobre las nubes

About the Clouds

Argentine Competition

Screenings

SAT5  SUN6  SUN13 

María Aparicio

Barrio modelo

Barrio modelo

Model Neighborhood

Argentine Competition

Screenings

WED9  THU10  SUN13 

Mara Pescio

ERRANTE. La conquista del hogar

ERRANTE. La conquista del hogar

WANDERER. The Conquest of Home

Latin American Competition

Screenings

WED9  THU10  SUN13 

Adriana Lestido

Geographies of Solitude

Geographies of Solitude

Altered States Competition

Screenings

FRI11  SAT12  SUN13 

Jacquelyn Mills

El visitante

El visitante

The Visitor

Latin American Competition

Screenings

FRI4  SAT5  SUN13 

Martín Boulocq

Anhell69

Anhell69

Latin American Competition

Screenings

MON7  TUE8  SUN13 

Theo Montoya

Tengo sueños eléctricos

Tengo sueños eléctricos

I Have Electrical Dreams

Latin American Competition

Screenings

MON7  TUE8  SUN13 

Valentina Maurel

Showing 1 to 42 from 42 matches.